Президент Франції Франсуа Олланд і канцлер Німеччини Ангела Меркель заявили, що двері для відновлення переговорів про заборгованість Греції залишаються відкритими, а Афіни мають надати кредиторам чіткі пропозиції.
“Двері для дискусій відкриті, і тепер уряду Алексіса Ціпраса належить подати серйозні і варті довіри пропозиції, щоб це бажання залишатися у єврозоні могло перерости у тривку програму”, – заявив президент Олланд під час зустрічі з Ангелою Меркель у Єлисейському палаці, – повідомляє BBC.
Канцлер Німеччини додала, що зараз немає умов для переговорів про програму пільгового кредитування ЄС, і закликала Грецію подати нові пропозиції ще цього тижня.
У вівторок у Брюсселі пройде надзвичайне засідання міністрів фінансів країн єврозони, присвячене ситуації в Греції.
У неділю греки проголосували на референдумі проти умов фінансової допомоги, запропонованих кредиторами.
Тепер країни Єврозони намагаються виробити єдину позицію щодо Греції.
Єврокомісія, яка разом з МВФ і ЄЦБ входить до трійки головних міжнародних кредиторів Греції, вимагала від Афін збільшити податки і скоротити соціальну допомогу, щоб країна могла виконати свої боргові зобов’язання.
Грецький уряд і провладна партія “Сіріза”, яка виступає проти заходів жорсткої економії, називають пропозиції кредиторів “ультиматумом”.
Світові фінансові ринки в понеділок продемонстрували падіння на фоні побоювань виходу Греції з єврозони.
Тим часом у понеділок прем’єр Греції Алексіс Ціпрас поспілкувався телефоном з російським президентом Володимиром Путіним.
Як стверджує прес-служба Кремля, ініціатива про бесіду виходила від грецької влади.
“Володимир Путін висловив підтримку народу Греції в подоланні труднощів, які стоять перед країною”, – відзначають у прес-службі російського президента.
Раніше джерела агентства Reuters повідомляли, що Алексіс Ціпрас і Володимир Путін поговорять по телефону під час перерви у зустрічі Єврогрупи. При цьому повідомлялося, що ініціатором переговорів був президент Росії.
Прес-секретар Путіна Дмитро Пєсков в понеділок вчергове наголосив, що Афіни не зверталися до Москви за фінансовою допомогою.