Під час першого дня свого офіційного візиту до Києва віце-президент США Джо Байден закликав Україну боротися з корупцією, розповів про виділення для України 190 млн доларів на підтримку прогресу і нагадав, що анексія Криму є неприйнятною.
На спільній прес-конференції з президентом Петром Порошенком Байден зазначив, що люди в Україні повинні бачити, як влада долає корупцію.
За його словами, боротьба з нею означає ухвалення складних рішень, підвищення темпів реформ, підвищення ефективного урядування, збільшення прозорості на усіх рівнях управління, верховенство права.
“Це означає, що всі будуть діяти за однаковими правилами – від низу до верху”, – сказав пан Байден.
Він запевнив, що доки Україна продовжуватимете боротьбу з корупцією, доти “США будуть разом з вами”.
Він закликав президента Порошенка працювати і далі з демократичними силами, долати корупцію, “адже цього очікують всі українці”.
США очікують, що Росія повністю впровадить Мінські домовленості, сказав пан Байден, торкаючись теми конфлікту на Сході.
“Ми впевнені, що найкращий спосіб припинити конфлікт на Донбасі – це дипломатичні методи, які викладені в Мінських угодах”, – сказав пан Байден.
“Але обидві сторони повинні виконувати свої зобов’язання. Мінські угоди не будуть успішними, якщо Росія не виконає свої зобов’язання, якщо президент Путін не виконає свої обіцянки, які він неодноразово давав президенту Обамі, вам (президенту Порошенку – Ред.) та міжнародній спільноті”, – додав він.
Віце-президент США сказав, що “Москва повинна повністю імплементувати Мінські угоди”, а також “конструктивно працювати з Україною”, аби створити умови “для проведення вільних, справедливих, безпечних місцевих виборів на Донбасі”.
Також у Києві пан Байден запевнив, що про Крим ніхто не забував. “Той факт, що ми не говоримо щодня про Крим, не значить, що ми забули про Крим. Це вторгнення Росії в Крим. Це неприйнятне для нас. Москва повинна припинити свою окупацію суверенної території України”, – заявив пан Байден.
Він наголосив, що “Крим залишається суверенною територією України”.