Уряд Нідерландів буде змушений врахувати результати референдуму щодо Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, заявив глава МЗС країни Берт Кундерс. Він виступив на підтримку асоціації.
Нідерландський уряд буде змушений взяти до уваги результати референдуму стосовно ставлення до Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, заявив у суботу, 6 лютого, в Амстердамі міністр закордонних справ Берт Кундерс. Він заперечив закиди противників угоди, що асоціація стане першим кроком до членства України в ЄС, повідомляє агентство Reuters.
“Закон про референдум твердить, що уряд змушений буде переглянути свою позицію у разі негативного результату. (…) Тоді ми вирішуватимемо, що робити”, – сказав Кундерс, виступивши на підтримку асоціації. На думку міністра, угода з ЄС сприятиме стабільності в Україні, яка веде боротьбу з проросійськими бойовиками на Донбасі. Міністр не сказав, чи більшість “проти” на голосуванні поставить угоду під загрозу.
Консультативний референдум відбудеться 6 квітня, частина виборців вбачає у ньому можливість виступити проти самої ідей Європейського Союзу. Під час інтерв’ю міністра неподалік проходив мітинг прихильників ісламофобського руху Pegida, один з учасників якого сказав кореспонденту агентства Reuters: “Я голосуватиму проти. Просто я проти ЄС. Він знищує національну ідентичність”.
Прихильники асоціації вказують, що противники угоди підігрують Росії, на адресу якої лунають звинувачення у збитті літака рейсу MH17. “Голос проти асоціації стане поклоном Кремлю та проросійським повстанцям. Це голос за людей, які найвірогідніше збили рейс MH17”, – написав у суботу колумніст Берт Лантінг у виданні Volksrant.