Генеральний секретар Північноатлантичного альянсу (НАТО) Єнс Столтенберг на зустрічі з міністром оборони України Степаном Полтораком в рамках засідання комісії НАТО-Україна у вівторок, 8 березня, у Брюсселі наголосив на необхідності ухвалення швидких рішень щодо реформ Збройних сил України (ЗСУ) та їх ефективного втілення. Про це йдеться у повідомленні про засідання комісії на сайті Альянсу.
Єнс Столтенберг запевнив також у підтримці з боку НАТО суверенітету та територіальної цілісності і наголосив, що Альянс продовжуватиме збільшувати “політичну та практичну допомогу” Україні. Він похвалив Україну за розпочатий амбітний шлях до всеосяжних реформ, включно з реформами у сферах безпеки та оборони. За його словами, НАТО й надалі надаватиме підтримку Україні у проведенні реформ за допомогою своїх радників у Києві, завдяки нарощуванню потенціалу трастових фондів, а також у рамках щорічної національної програми та програм партнерства.
Єнс Столтенберг також закликав Україну до запровадження принципів цивільного демократичного контролю над збройними силами та запевнив, що НАТО та радники Альянсу й надалі підтримуватимуть Україну на шляху до амбітної мети переходу до стандартів НАТО.
— Ми підтримуємо ваші зусилля щодо зміцнення обороноздатності країни, — наголосив під час спілкування з українською делегацією Генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг. — Чим краще та якісніше ви будете здійснювати реформи, тим вагомішою буде наша практична допомога та підтримка.
Міністр оборони наголосив на важливості підтримки України з боку країн — членів Альянсу.
— Нам було дуже важко боротись ще рік тому, коли Українська армія не була підготовлена до збройної агресії. Сьогодні ми чітко розуміємо: якщо зараз не будуть проведені ґрунтовні та якісні реформи оборонного сектору, ми не переможемо, адже іншого шансу України може просто не мати, — підкреслив генерал армії України Степан Полторак.
Також Міністр оборони поінформував представників НАТО про хід реформування Збройних Сил України. Він зазначив, що в Міноборони України створено Комітет реформ, до складу якого увійшли радники країн Альянсу, народні депутати, волонтери, науковці, представники громадськості. Також Міністр оборони наголосив на тому, що усі засідання Комітету будуть проводяться відкрито і прозоро, за участю представників громадськості та ЗМІ.
— Сьогодні в нашій країні є ще багато різних викликів та негараздів, однак Український народ зібраний у кулак, і курс на реформи вже не змінити. Тому наша мета — створити Збройні Сили України, які будуть здатні захистити нашу державу! — наголосив, звертаючись до присутніх, керівник вітчизняного оборонного відомства генерал армії України Степан Полторак, – повідомляє прес-служба Міністерства оборони України.