Питання впливу виборчих процесів та результатів виборів в США, Україні, Грузії, Молдові та Білорусі було центральною темою чергової зустрічі в рамках Львівсько-Вроцлавського експертного форуму яка відбулася в п’ятницю 4 грудня 2020 року. Зустріч традиційно організована Центром міжнародної безпеки та партнерства факультету міжнародних відносин та Інститутом міжнародних студій Вроцлавського університету. Розпочинаючи дискусію, заступник директора Центру міжнародної безпеки та партнерства відзначив важливість вивчення виборчих настроїв та виборчих процесів як чинника формування не лише внутріполітичного візерунку суспільно-політичного розвитку тієї чи іншої держави, а й формування її зовнішньополітичних пріоритетів, а також позиціонування на міжнародній арені. До обговорення в рамках експертної дискусії був запропонований аналіз результатів виборів, що пройшли в США, Україні, Грузії, Молдові та Білорусі.
Серед питань зустрічі, учасники обговорили виборчі перегони в США. З експертною оцінкою результаті виборів у США на подальший розвиток міжнародних відносин виступила професор Рената Дуда (Вроцлавський університет). Аналіз місцевих виборів в Україні був представлений доцентом Олександром Кучиком (Львівський національний університет імені Івана Франка). Під час дискусії учасники підтримали думку про значущість виборчих процесів як віддзеркалення суспільно-політичних та цивілізаційних настроїв учасників виборчого процесу, а відтак впливу на формування регіональної системи відносин з її характерними рисами. З іншого боку результати та перебіг місцевих виборів засвідчив, що виборчий процес використовувався не лише як механізм перерозподілу влади в середині країни, а й робилися спроби перетворити вибори на інструмент впливу на державу ззовні в частині «розхитування» ситуації навколо мовних питань та питань прав національних меншин в районах компактного проживання національних меншин угорців, росіян тощо.
Окрему увагу учасники звернули на парламентські вибори у Грузії та вплив їх результатів на майбутні зовнішньополітичні орієнтації Грузії в регіональному та глобальному масштабі. З оцінкою виборчого процесу в Грузії виступив професор Георгій Таркан-Мораві (Інститут політичних студій, Тбілісі) та доктор Ірина Ткешелашвілі (Вроцлавський університет). Виступаючі, проаналізувавши результати парламентських виборів у Грузії, звернули увагу на досить високу активність молоді у виборчому процесі як в самій країні так, особливо, в закордонному виборчому окрузі.
Окрема увага учасників була прикута до драматичних подій в Білорусії, пов’язана з президентськими виборами у цій країні. Доповідь була представлена доктором Вроцлавського Університету Їелєною Гебень. У ній вона торкнулася низки питань легітимності виборів та пошуку шляхів врегулювання «поствиборчої кризи», яка визначає значною мірою подальший розвиток Білорусії як демократичної держави.
Експертна оцінка результатів виборів у Молдові була представлена професором Інституту міжнародних студій Вроцлавського університету Ларисою Лещенко. На її думку перемога на президентських виборах проєвропейського кандидата відкриває нові можливості як для країни так і вигоди та поштовх до подальшої інтеграції в рамках Центрально-східноєвропейського регіону.
Учасники дискусії висловили своє бачення впливу результатів виборів в означених державах на регіональну та глобальну систему міжнародних відносин та міждержавні стосунки. Підводячи підсумки, учасники висловили сподівання, що й надалі Львівсько-Вроцлавські експертні зустрічі продовжать обговорення насущних проблем розвитку міжнародних відносин та міжнародної безпеки, питань, що є обопільним зацікавленням учасників академічного діалогу.