На зустрічі у Катарі у неділю, 17 квітня, міністри нафтовидобувних країн не ухвалили рішення про замороження рівня видобутку нафти. Як заявив міністр енергетики та промисловості Катару Мохамед Салех Сада, для цієї дискусії потрібно більше часу.
Учасники зустрічі міністрів нафтовидобувних країн – як членів ОПЕК, так і тих, що не входять до складу організації, – обговорювали можливість замороження видобутку нафти на рівні січня 2016 року, що мало би сприяти зростанню цін на чорне золото. Зараз ціна нафти коливається близько позначки в 40 доларів за барель, тоді як у середині 2014 року барель коштував більше 100 доларів.
У зустрічі взяли участь 18 нафтовидобувних країн, проте представники Ірану не були присутні на ній. Тегеран планує і надалі збільшувати видобуток нафти, щоб досягнути досанкційного рівня.
Тим часом міністр нафтових ресурсів Нігерії Еммануель Ібе Качікву заявив журналістам, що хоч угоду про замороження після шести годин переговорів так і не було підписано, нафтовидобувні країни можуть провести ще один раунд переговорів.
За його словами, як країни ОПЕК, так і держави-експортери нафти, що не входять до організації, ймовірно, проведуть переговори в червні.
“Ми спробуємо зустрітися приблизно в червні,” – сказав Качікву. На запитання, чи буде зустріч в тому самому складі учасників, міністр відповів “так”.
За словами учасників зустрічі, включаючи нігерійського міністра і міністра нафти Омана Мухаммеда ар-Румхі, країнам потрібно більше часу для узгодження умов замороження нафтовидобутку.