Країни «Вишеградської четвірки» (Польща, Словаччина, Угорщина та Чехія) планують розробити спеціальний формат взаємодії з країнами, які підписали угоди про асоціацію з Європейським Союзом.
Про це повідомив міністр закордонних справ України Павло Клімкін у Twitter.
“Вишеградська четвірка планує розробити спецформат взаємодії з країнами, які мають угоди про асоціацію”, – заявив Клімкін.
За словами міністра, «Вишеградська четвірка» надає і надаватиме повну підтримку безвізовому режиму України з Європейським Союзом. «Це дуже по-сусідськи», – зауважив Клімкін.
Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто закликає ЄС негайно надати Україні безвізовий режим.
Про це він сказав в інтерв’ю Радіо Свобода після зустрічі міністрів закордонних справ Вишеградської четвірки та країн «Східного партнерства» у Празі.
“Україна має отримати безвізовий режим з ЄС негайно. І коли я кажу “негайно” – я саме це і маю на увазі. Я не маю на увазі в інституційному плані, а я маю на увазі те, що кажу – негайно”, – зауважив Сіярто.
За його словами, Україна і Грузія виконали усі вимоги, “і тому безвізовий режим має бути їм наданий якнайшвидше”.