У підсумковій декларації лідери країн Великої сімки наголосили, що Росія має виконувати мінські угоди – або заплатити за їх невиконання вищу ціну.
Лідери країн Великої сімки (G7) заявили, що Москва може потрапити під нові обмежувальні заходи, якщо не братиме участь у розв’язанні конфлікту на Сході України. Про це йдеться у підсумковій декларації саміту семи провідних країн світу та ЄС, прийнятій у п’ятницю, 27 травня, в Японії.
“Ми готові вводити нові обмежувальні заходи у разі необхідності, щоб збільшити ціну для Росії”, – цитує агенція Reuters підсумкову декларацію саміту G7. Лідери країн Великої сімки підкреслили, що чинні економічні санкції будуть зняті лише за умови повного виконання Москвою своєї частини мінських домовленостей.
Група країн Великої сімки (G7) підтвердила єдність позиції щодо конфлікту на Донбасі – він може бути розв’язаний лише дипломатичним шляхом на основі міжнародного права з повагою до суверенітету та територіальної цілісності України. В оприлюдненій у п’ятницю, 27 травня, підсумковій декларації саміту G7 в Японії йдеться також про підтримку структурних реформ в Україні.
“Ми закликаємо всі сторони виконувати свої зобов’язання без затримки для проведення місцевих виборів у окремих районах Донецької та Луганської областей якнайшвидше у відповідності з мінськими домовленостями”, – йдеться у декларації лідерів країн Великої сімки.
Вони закликали Київ активно впроваджувати урядові, економічні та антикорупційні реформи, а також зміни у Генпрокуратурі. G7 також очікує, що Росія вплине на сепаратистів задля деескалації протистояння і повного припинення вогню.
Лідери семи провідних країн світу та ЄС підкреслили, що санкції з Росії знімуть лише за повного виконання “Мінська” та поваги до суверенітету України. Водночас G7 знову наголосила на неприйнятті анексії Криму та збереженні відповідних обмежувальних заходів. У декларації лідери країн Великої сімки згадали і Чорнобиль – вони пообіцяли підтримувати Київ у перетворенні колишньої АЕС на безпечне місце.
У розділі декларації, що стосується енергетики, Велика сімка привітала реформи в енергетичному секторі України та закликала до тіснішої співпраці між оператором української газотранспортної системи та міжнародними партнерами.
Напередодні канцлер ФРН Анґела Меркель стосовно української ситуації наголосила, що говорити про зняття санкцій з Росії ще зарано. Президент США Барак Обама також зазначив, що в Україні спостерігається прогрес у переговорах, проте досі відбувається багато випадків насильства.