Президент Петро Порошенко підписав указ “Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 20 травня 2016 року «Про Стратегічний оборонний бюлетень України»”.
Про це йдеться в повідомленні прес-служби глави держави. Президент постановив увести в дію рішення РНБО від 20 травня 2016 року “Про Стратегічний оборонний бюлетень України”, яким схвалив відповідний документ.
“Стратегічний оборонний бюлетень України є документом оборонного планування, що розроблений за результатами оборонного огляду з метою визначення основних напрямів реалізації воєнної політики України та розвитку сил оборони до кінця 2020 року”, – йдеться у повідомленні.
Зазначається, що Бюлетень спрямований на забезпечення практичної реалізації положень Воєнної доктрини України та Концепції розвитку сектору безпеки і оборони, визначає стратегічні й оперативні цілі оборонної реформи та очікувані результати їх досягнення з урахуванням актуальних військово-політичних загроз та викликів. Документ визначає шляхи досягнення цілей оборонної реформи, зокрема, щодо збільшення спроможностей сил оборони, активну участь у реалізації Спільної безпекової і оборонної політики Європейського Союзу та активне співробітництво з НАТО з досягненням критеріїв, необхідних для набуття повноправного членства в Організації Північноатлантичного договору.
“Згідно з ним, передбачено розвиток оборонних можливостей України у період до 2020 року, реформування системи управління Збройними силами у відповідності зі стандартами НАТО і посилення демократичного цивільного контролю в оборонній сфері. Документ характеризується конкретністю певних завдань і встановленням жорстких термінів їх виконання”, – підкреслили в РНБО.
На основі цього бюлетеня буде забезпечено стратегічне планування в оборонному секторі, що втілюється у відповідні державні програми. Прийняття цього бюлетеня є важливим кроком у напрямі посилення оборонного потенціалу країни та євроатлантичної інтеграції України, зазначили в Раді нацбезпеки.
Стратегічний оборонний бюлетень слугуватиме дорожньою картою оборонної реформи з визначенням шляхів її впровадження на засадах і принципах, якими керуються держави-члени НАТО.