Українська делегація 6 грудня ініціювала розгляд у Раді безпеки ООН ситуації в Грузії. У ході консультацій Україна та інші держави засудили дії Росії, спрямовані на легітимізацію незаконного розміщення своїх військ на грузинській території. Про це у соцмережі повідомила українська делегація в ООН.
«У Раді безпеки ООН Україна засудила так звану угоду між Росією та окупаційним режимом Сухумі про створення об’єднаної групи військ», – вказано у повідомленні.
У свою чергу, постійний представник України в ООН Володимир Єльченко розповів, що українська сторона закликала Росію вивести свої військові підрозділи з окупованих територій Грузії для того, щоб забезпечити створення міжнародних механізмів безпеки в Абхазії та Цхінвальському регіоні та відновити територіальну цілісність Грузії. За його словами, РФ порушує свої міжнародні зобов’язання, зокрема відповідно до угоди про припинення вогню від 12 серпня 2008 року.
Україна також запропонувала прийняти «нейтральні висновки для преси», які мали б інформувати про те, що члени Радбезу розглянули ситуацію в Грузії та підтвердили повну підтримку суверенітету і територіальної цілісності Грузії в межах її міжнародно визнаних кордонів.
«Російська делегація заблокувала таку пропозицію (елементи для преси приймаються консенсусом в Раді Безпеки), тим самим в черговий раз підтвердивши відсутність поваги до принципів Статуту ООН», – відзначив Єльченко.