Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп очікує, що Росія поверне анексований Крим під юрисдикцію України. Крім того, очільник США розраховує, що Москва докладе зусиль до зниження рівня насильства на сході України. Про це у вівторок, 14 лютого, заявив речник Білого дому Шон Спайсер.
“Президент Трамп дав чітко зрозуміти, що очікує від російського уряду деескалації насильства в Україні та повернення Криму. Водночас він сподівається та прагне порозуміння з Росією”, – наводить слова Спайсера інформагенція Reuters. Він додав, що постійна представниця США в ООН Ніккі Хейлі також заявляла про жорстку позицію Білого дому щодо Криму.
“Довіра між президентом та генералом Флінном була підірвана до такого рівня, що він відчував, що зміни необхідні. Президент переживав, що генерал Флінн дезінформував віце-президента та інших. Він також переживав про це у світлі чутливої інформації, з якою має справа людина в позиції радника з нацбезпеки, відносно Китаю, Північної Кореї та Близького Сходу. Президент мусить мати повну та непохитну довіру до людини в цій позиції”, – заявив Спайсер.
“Рівень довіри, який змінювався та підривався у результаті цієї ситуації та низки інших сумнівних випадків – саме це змусило президента попросити генерала Флінна подати у відставку “, – відзначив речник Білого дому.
При цьому він наголосив, що юристи Білого дому, проаналізувавши ситуацію, дійшли висновку, що вчинок Флінна не вимагав негайних наслідків з точки зору права.
Водночас Спайсер підкреслив, що ситуація навколо Флінна не має затьмарити реалій політики Трампа щодо Росії, яка, за словами Спайсера, є “жорсткою”.
“Іронія цієї ситуації полягає в тому, що президент діяв жорстко відносно Росії. Він продовжує піднімати питання Криму, який попередня адміністрація дозволила Росії захопити. Посол США в ООН, призначений президентом, Ніккі Гейлі стояла перед Радою Безпеки ООН у свій перший день і рішуче засудила російську окупацію Криму”, – передає слова Спайсера Голос Америки.
“Як тоді сказала посол Гейлі, цитую – жахлива ситуація у Східній Україні вимагає чіткого та сильного засудження російських дій. Президент Трамп дав чітко зрозуміти, що він очікує від російського уряду деескалації насилля в Україні і повернення Криму. У той же час він хоче і цілком очікує встановити дружні відносини з Росією, на відміну від попередніх президентів, щоб ми могли вирішити багато проблем, які стоять перед світом, такі як загроза ІДІЛ і тероризм”, – також наголосив речник Білого дому.
У середу, 8 лютого, представник Білого дому Шон Спайсер заявив, що США не мають наміру скасовувати санкції щодо Росії через Крим. “Ми маємо справу з двома пакетами санкцій. Один із них – щодо Криму. І я вважаю, що постійний представник США Хейлі дуже чітко висловилася в ООН, що поки Росія не піде з Криму, ці санкції не розглядатимуться”, – заявив Спайсер під час традиційного брифінгу для преси.