Російські та білоруські військові розпочинають спільні маневри “Захід-2017”. Навчання стартують у четвер, 14 вересня, й триватимуть до 20 вересня. Керуватимуть маневрами керівники генеральних штабів обох країн – перші заступники міністрів оборони РФ та Білорусі.
За задумом, сторони протистояння умовно розташовані в межах реальних кордонів Білорусі. З одного боку – “Північні”(Республіка Білорусі та Російська Федерація), а з другого – “Західні”. Під останніми організатори навчань розуміють коаліцію зацікавлених країн – умовні “Вейшнорія”, “Весбарія” та “Лубенія”. Умовна країна “Вейшнорія” розташована в північно-західній частині реальної території Білорусі.
Головною причиною “загострення обстановки” за сценарієм навчань є намір “Західних” дестабілізувати ситуацію на території республіки та домогтися погіршення відносин між суб’єктами союзної держави, запевняють організатори. Також в основу задуму та теми маневрів організатори поклали події, що відбувається в країнах Близького Сходу та Європи.
Росія та Білорусь запевняють, що в маневрах візьмуть участь близько 12,7 тисячі військових. При цьому на території Білорусі будуть задіяні близько 10,2 тисячі військовослужбовців, 370 одиниць бронетехніки, в тому числі 140 танків, до 150 одиниць артилерії та реактивної артилерії та понад 40 літаків і гелікоптерів. Утім, у міністерстві оборони ФРН вказували на те, що реальна кількість учасників навчань сягатиме не менше 100 тисяч військових. Нагадаємо, що в Москві неодноразово наголошували на виключно оборонному характері навчань.
Як будуть проходити навчання «Захід», міноборони Білорусі обіцяє звітувати щодня на брифінгах та у прес-релізах, акредитовано 280 журналістів, переважно іноземних ЗМІ, запрошено 80 спостерігачів, у тому числі з України та країн НАТО.
Країни-сусіди Білорусі, серед них держави Балтії і Україна, непокояться, що Росія може використати навчання «Захід-2017» для агресивної розбудови своєї військової присутності в регіоні, на східному фланзі НАТО, і перетворити Білорусь на плацдарм для можливого наступу на Україну. Союз НАТО дислокував чотири батальйонні бойові групи, загалом майже 4500 військовослужбовців, в Естонії, Латвії, Литві й Польщі, щоб запевнити ці країни в підтримці перед дедалі агресивнішими діями Росії після окупації нею українського Криму і агресії на сході України.