Президент України Петро Порошенко разом із Генерал-губернатором Канади Жулі Пайєтт відвідали Міжнародний центр миротворчості та безпеки Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного на Яворівському військовому полігоні.
«Гордий тим, що наші побратими – військовослужбовці канадської армії – стоять в одному строю пліч-о-пліч з українськими воїнами», – сказав Глава держави. Він нагадав, що канадські військові поряд з іншими союзниками брали участь у параді в Києві з нагоди Дня незалежності.
Україна вдячна Канаді за рішення про продовження Операції UNIFIER на наступний рік, що дозволить продовжити професійну підготовку українських військовослужбовців. Про це сказав Президент, Верховний Головнокомандуючий Збройних Сил України Петро Порошенко під час спільного відвідання з Генерал-губернатором Канади Жулі Пайєтт Яворівського полігону, що на Львівщині.
«Ми особливо цінуємо рішення Канади продовжити мандат військової місії UNIFIER до 2019 року. Це не лише символ, не лише знак підтримки, але й реальний вагомий внесок у професійну підготовку українських військових», – наголосив Петро Порошенко.
Він також зазначив, що наша держава і влада вдячна тим військовим Канади, які за час своєї роботи ділилися і продовжують ділитися досвідом з українськими військовими, адже тренування з канадськими інструкторами пройшли понад 5 тисяч військових ЗСУ, констатував Президент, зокрема підготовлено понад 160 снайперів, а 120 воїнів пройшли навчання з тактичної медицини.
«Завдяки практичній допомозі наших канадських партнерів ми продовжуємо розвивати і модернізувати потенціал Збройних Сил України. Військові інструктори з канадського королівського полку готуються розпочати новий етап підготовки ще одного бойового підрозділу ЗСУ. Впевнений у високих результатах цієї майбутньої роботи»,- наголосив Петро Порошенко і ще раз подякував за системний вишкіл наших воїнів.
«Пишаюся й тим, що наші військові також передають іноземним колегам досвід, набутий в умовах гібридної війни, яку Кремль розв’язав проти нашої держави», – додав Глава держави з сумом констатуючи, що «ціна цього досвіду надто висока – життя українських воїнів».
В свою чергу, Генерал-губернатор Канади Жулі Пайєтт згадала про свою попередню професію – астронавт, коли «люди, які не знали один одного, разом співпрацюють і досягають великих успіхів». «Коли ми вилітаємо у космос, ми не знаємо людей, з якими ми будемо співпрацювати. Між нами є культурні відмінності, різний історичний, досвід, мовні відмінності, але спільна мета і єдина ціль нас єднає найкраще», – сказала Жулі Пайєтт, проводячи паралелі зі здійсненням тренувальної місії канадськими інтсукторами в Україні.
Говорячи про роботу місії UNIFIER в Україні, вона назвала цю операцію «найкращим прикладом розбудови захисних потужностей Збройних Сил України разом зі Збройними Силами Канади». Жулі Пайєтт відкреслила, що «ця співпраця буде ще більшою – Канада буде найбільшим контингентом, починаючи з 1 лютого цього року і ми будемо мати змогу тренувати ще більше українських військовослужбовців».
«Не можу уявити кращого доказу солідарності з Україною. І сьогодні ви продовжуєте розбудовувати братерство по зброї», – підкреслив Петро Порошенко та назвав символічним, «коли Україна протистоїть російській агресії, захищаючи свою землю та увесь вільний світ».
Президент зауважив, що сьогодні відбулася дуже плідна розмова з Генерал-губернатором Канади Жулі Пайєтт. «Ми говорили про спільні цінності, дружбу, яка існує між нашими країнами, а також про те, як ми надалі можемо розвивати нашу співпрацю. І я вкотре переконався у подальшій безпековій та оборонній підтримці українського народу з боку Канади», – сказав він та подякував Генерал-губернатору за візит і за дружню допомогу Канади.
В свою чергу, Генерал-губернатор Канади Жулі Пайєтт наголосила, що «Канада і Україна працюють разом пліч-о-пліч» та подякувала представникам Збройних Сил Канади, які працюють в Україні і допомагають Збройним Силам України ставати сильнішими.
«Наша велика повага та вдячність за те, що ви служите своїй країні – це надзвичайний подарунок і надзвичайно важливий внесок у безпеку. Ви маєте гордитися своїми здобутками і тим, чого ви досягнете в майбутньому», – сказала Генерал-губернатор Канади та наголосила, що це реальна співпраця і обмін досвідом з обох сторін. Вона також підкреслила, що навчання у Міжнародному центрі миротворчості це «демонстрація того, що ми успішно співпрацюємо як чудові партнери разом з нашими партнерами зі Сполучених Штатів Америки, Литви, Данії, Великої Британія, Польщі, Канади і України».
Спільна місія за участі канадських фахівців у підготовці українських воїнів почалась ще у 2014 році. За цей час іноземні спеціалісти підготували понад 5 тисяч українських солдатів, із них – понад сто снайперів та більше сотні експертів із тактичної медицини.
Сід відзначити, що візит Жулі Пейєтт на Львівщину став першою закордонною поїздкою генерал-губернаторки Канади з початку її повноважень у жовтні минулого року.