Проблематика інформаційної безпеки була в центрі обговорення учасників Міжнародного молодіжного Форуму, який відбувся 6 грудня 2018 року на факультеті міжнародних відносин Львівського національного університету імені Івана Франка.
Організаторами Форуму виступив Центр міжнародної безпеки та партнерства факультету міжнародних відносин у співпраці з Центром інформації та документації НАТО в Україні. У форумі взяли участь провідні експерти у галузі міжнародних відносин, інформаційної політики та міжнародних комунікацій. До роботи Форуму долучилися фахівці Міністерства інформаційної політики України та Міністерства інфраструктури України, експерти з питань захисту інформації. Молодіжний Форум об’єднав представників студентства та молодих науковців низки українських вишів та закордонних університетів.
Відкриваючи роботу Форуму проректор Університету Марія Зубрицька акцентувала увагу учасників форуму на важливості у сучасних умовах обговорення такої важливої проблематики. Особливо ці питання є важливими для державотворення в умовах новітніх викликів та загроз.
З вітальним словом до учасників звернувся директор Департаменту міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва Роман Шепеляк, який побажав учасникам плідних дискусій та результатів форуму.
До привітань з нагоди відкриття Форуму приєдналися радник Міністра інформаційної політики України Марина Соботюк, Керівник напряму – Реформа державного управління Міністерства інфраструктури України Оксана Лесик, секретар Вченої ради Національної Академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного Василь Панасюк, доктор Малгожата Пасек – професор Європейського центру Варшавського Університету та директор Центру міжнародної безпеки та партнерства, декан факультету міжнародних відносин Львівського Університету, Надзвичайний і Повноважний Посол України, професор Маркіян Мальський.
Робота Форуму розпочалася з доповіді радника Міністра інформаційної політики України Марини Соботюк, яка презентувала діяльність Міністерства у сфері інформаційної політики та розвитку і реалізації широкого кола програм поширення позитивного іміджу нашої держави тощо. Зокрема було наголошено на важливості залучення студентської молоді до реалізації проектів у сфері інформаційної діяльності, особливо на міжнародній арені.
Проблематика російсько-українського конфлікту стала лейтмотивом доповіді професора Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Сергія Федуняка. Полеміка навколо визначення причин та етапів розвитку конфлікту який почався ще понад триста п’ятдесят років тому, ціннісна та цивілізаційна складова цього протистояння та теоретичний і практичний аспекти вирішення стали центральними тезами виступу.
Аспекти співпраці України з партнерами у сфері безпеки і оборони розкрив у своїй доповіді начальник навчального центру «Партнерство заради миру» Олексій Новіков. Представлена презентація засвідчила незворотність процесу реформування збройних сил України та адаптація їх до європейських стандартів забезпечення та орієнтації на глибоку євроатлантичну інтеграцію.
Після перерви учасники Форуму, студенти університетів з України та з-за кордону представили власне бачення безпеки як явища, та розкрили аспекти інформаційної безпеки та гарантування стабільного розвитку Європи та безпечного світу загалом. Виступи з представленням мультимедійних презентацій викликали жваву дискусію серед присутніх.
У третій частині Форуму головна увага учасників була зосереджена на проблематиці індустрії фейкових новин та використання їх у воєнно-політичних цілях іншими державами. Теоретичні засади використання інформаційних маніпуляцій та практичні навички з розпізнавання та протидії фейковій індустрії стали центральним елементом проведеного тренінгу відомим експертом у цій сфері, директором Інституту світової політики Євгеном Магдою.
Після завершення дискусій учасникам Форуму були вручені сертифікати.