[layerslider id=”2″]
Наприкінці лютого, студенти факультету міжнародних відносин Львівського національного університету імені Івана Форанка отримали чудову нагоду відвідати столицю Австрії – Відень. Метою поїздки було ознайомлення з роботою міжнародних організацій, а також діяльністю освітніх, дипломатичних та культурних установ.
Завдяки Австрійській Службі Академічних Обмінів (ОeАD) та Федеральному міністерстві закордонних справ Австрії, студенти мали змогу протягом 10 днів отримувати нові знання та накопичувати досвід від провідних організацій Європи та світу.
Першою установою, яку вдалося відвідати стала Організація Об’єднаних Націй. Величезний комплекс будівель, або як ще його називають «місто ООН», відразу вразив своїми формами. Екскурсія організацією була надзвичайно цікавою та пізнавальною. Студенти детально ознайомилися з системою ООН, зокрема Організацією Об’єднаних Націй з промислового розвитку, Міжнародним агентством з атомної енергетики та Управлінням з питань космічного простору, їхньою історією, роботою та майбутніми проектами над якими вони працюють вже сьогодні. Крім того, група отримала можливість побачити конференц-зал, в якому відбуваються засідання та виставку, присвячену космічним дослідженням, яка стала чудовим завершенням навчально-пізнавального туру «містом».
Окрім найбільшої міжнародної організації в світі, студенти відвідали не менш важливу установу, особливо в теперішній час, – Організацію з безпеки та співробітництва в Європі. Прослухавши невелику презентацію про створення, організаційну структуру та сфери діяльності організації, вони отримали унікальну можливість безпосередньо побувати присутніми на сесії Ради безпеки ОБСЄ та побачити як працює організація з середини. Приємною несподіванкою стало також те, що представник ОБСЄ, яка супроводжувала групу, виявилася українкою. Вона поділилася своїм досвідом роботи, дала корисні поради та підказки щодо стажування та надихнула усіх спробувати розпочати свою дипломатичну кар’єру саме в ОБСЄ. Крім того, студенти мали можливість поглибити власні знання щодо моніторингової місії організації в Україні, та задати запитання, які їх безпосередньо цікавили.
Надзвичайно приємно було також, що Постійний Представник України при міжнародних організаціях у Відні І. Прокопчук знайшов час для спілкування з майбутніми дипломатами. Атмосфера зустрічі з Постійним Представником була дружелюбною та відкритою. Пан Ігор Прокопчук доволі вичерпно розповів про роботу постійного представництва, масштаби діяльності, наголосив на збільшенні обсягів роботи в зв’язку з ситуацією в Україні, але в той же час запевнив, що оптимальна кількість штату дозволяє ефективно виконувати поставлені завдання. Перший секретар Сергій Дворник, в свою чергу, розповів деталі щодо інформаційної діяльності представництва, робочий процес та співпрацю з австрійською стороною. Досвід та інформація з перших вуст були надзвичайно корисними для майбутніх спеціалістів у сфері міжнародної інформації.
Цікавою була бесіда з представником OeAD Гюнтером Єдлічкою, який щиро поцікавився станом справ в Україні та висловив власні думки щодо існуючого конфлікту. Також, він розповів про академічні літні школи, які організовує OeAD з метою ознайомлення студентів з економікою загального блага, задля рішення сучасних екологічних, соціальних і економічних проблем. Крім того, справжнім здивуванням стала зустріч із представником української діаспори, колишнім парохом Віктором Курмановичем, який народився у Відні, але вразив студентів чудовим знанням української мови.
В рамках поїздки, студенти також відвідали провідні вищі навчальні заклади Відня, в яких вони ознайомилися з навчальним процесом та науковою діяльністю. Особливо пізнавальною стала екскурсія до Віденської дипломатичної академії, де українських студентів зустрів ректор Ганс Вінклер, який вразив своєю відкритістю та харизматичністю. Короткий екскурс в історію академії, розповідь про її діяльність та запрошення ректора поповнювати ряди «новобранців» справили неабияке враження та спонукали до роздумів про майбутнє.
Відвідати місто, яке століттями слугувало центром дипломатії стало для студентів факультету міжнародних відносин справжнім стимулом для продовження шляху до дипломатичної кар’єри.
Маргарита Велебник, студентка 4-го курсу факультету міжнародних відносин ЛНУ ім. І.Франка