Анґела Меркель нагадала, що Німеччина не визнає анексії Криму. Так званий референдум вона назвала порушенням міжнародного права. Порошенко і Меркель констатували, що перемир’я досі порушують.
Німеччина не визнає анексію Криму з боку Росії, запевняє канцлерка Німеччини Анґела Меркель. З точки зору країн Заходу, так званий референдум про приєднання Кримського півострову до РФ, який був проведений рік тому – порушення міжнародного права. Про це канцлерка ФРН нагадала під час зустрічі з президентом України Петром Порошенком. Він перебуває з робочим візитом у німецькій столиці у понеділок, 16 березня, передає DW.de з посиланням на агенцію dpa.
Меркель зазначила, що у такий спосіб поставлено під питання мирний порядок у Європі. “Я хочу ще раз наголосити, що ми про це не забудемо”, – сказала канцлерка і додала, що з “великою повагою” ставиться до роботи Порошенка та українського уряду. Президент України, у свою чергу, зазначив, що не бачить альтернативи мінським домовленостям, у яких йдеться, зокрема, про припинення вогню на Донбасі. Крім того, Порошенко сподівається, що на саміті ЄС цього тижня буде вирішено, що у разі недотримання умов перемир’я, європейські країни посилять санкції проти Росії, передає Reuters.
Мінські домовленості досі порушують
Канцлерка Німеччини також відзначила, що мінські домовленості досі не дотримуються у відповідності з усіма стандартами Організації з Безпеки і Співробітництва у Європі (ОБСЄ) про припинення вогню. Відповідальність вона поклала на проросійських сепаратистів, особливо в контексті відведення важких озброєнь та можливостей спостерігачів проконтролювати цей процес. Президент України також звинуватив проросійських сепаратистів у порушенні домовленостей про припинення вогню.
Крім того, за словами Меркель, потрібно пришвидшити процес обімну полоненими, передає dpa. Канцлерка також нагадала, що у зону конфлікту важливо допустити гуманітарні організації. За її словами, представники Міжнародного Червоного Хреста досі не мають достатнього доступу у Донецькій і Луганській областях.
Україна втілюватиме реформи
Порошенко також запевнив, що Україна втілюватиме реформи, на яких наполягає ЄС. За його словами, йдеться, наприклад, про боротьбу з корупцією та реформування судової системи. “Ми докладаємо великих зусиль для проведення реформ. Війна не може стати виправданням для того, щоб гальмувати роботу над реформами”, – зазначив він.
Президент наголосив, що українські Збройні сили припинили вогонь, відводять важке озброєння, а він вніс до парламенту проект постанови про визначення територій Донецької та Луганської областей, в яких вводиться особливої порядок місцевого самоврядування.
“На жаль, ми можемо констатувати – Росія та підтримувані нею бойовики, не виконують значною мірою взятих на себе забов’язань”, – сказав пан Порошенко.
За його словами, не виконується режим припинення вогню та відведення важкої техніки і артилерії, а також, за його словами, не вирішується питання припинення так званих гуманітарних конвоїв та звільнення заручників.
Ангела Меркель відзначила готовність української влади виконувати усі кроки, необхідні для реалізації мінських домовленостей, а ЄС – ввести додаткові санкції проти Росії у разі потреби.
“У мене склалося враження, що Україна докладе всі зусилля для реалізації заходів мінських домовленостей, і я це можу сказати як від Німеччини, так і від Франції”, – зазначила канцлерка.
Політик відзначила, що під час найближчого саміту лідерів країн ЄС говоритимуть про ситуацію на сході України.
“Ми ще раз чітко будемо висловлюватися щодо виконання пакета мінських домовленостей від 12 лютого. Ми будемо говорити про те, чим може допомогти ЄС для виконання, втілення домовленостей”, – сказала пані Меркель.
“Якщо будуть якісь грубі порушення, наприклад, це стосується Маріуполя, то будуть прийняті рішення і щодо посилення санкцій, але це не наша головна тема. Наша головна тема полягає у тому, що саме треба робити для того, щоб мінські домовленості були повністю виконані”, – цитує канцлерку агенція УНІАН.