У рамках програми співпраці між Львівським національним університетом імені Івана Франка та Вроцлавським університетом (Республіка Польща) на факультеті міжнародних відносин за підтримки Центру міжнародної безпеки та партнерства 22 квітня 2015 року студенти та науковці взяли участь у відкритих лекціях професорів Вроцлавського університету:
Др. габілітований, проф. Лариса Лещенко – «Формування національної системи захисту прав людини в Польщі після 1989 року».
Др. Алена Гєбень – «Неурядові організації в Польщі та Білорусі – відмінності та схожість».
Др. габілітований Рената Дуда – «Поляки та українці. Шукаємо подібності, поважаємо відмінності».
Розпочинаючи серію зустрічей доцент кафедри міжнародних відносин та дипаломатичної служби Олександр Кучик наголосив на важливості українсько-польського наукового партнерства та акцентував увагу присутніх на існування низки спільних наукових проблем та галузей досліджень українсько-польських відносин.
Висловивши подяку факультету міжнародних відносин за інтерес до поглиблення українсько-польського стратегічного партнерства у сфері наукової та освітньої діяльності, професор Лариса Лещенко звернула увагу слухачів на проблемах трансформації системи захисту прав людини у посткомуністичній Польщі. При цьому було проведено досить грунтовний аналіз інституційної структури національної системи захисту прав людини у Республіці Польщі та проведені паралелі з розвитком сфери захисту прав людини в Україні. У ході дискусії, в якій прийняли участь викладачі факультету доц. Вовк Р.В, Кучик О.С., Іжнін І.І. обговорювалися питання запровадження досвіду Польщі у реформування системи захисту прав громадян в українську практику.
У своєму виступі доктор Алена Гєбень загострила увагу аудиторії на діяльності неурядових організацій у Польщі та Білорусі у контексті формування громадянського суспільства та інститутів самоврядування у цих країнах. Цікавою видалася дискусія щодо практичних механізмів реалізації права громадян Польщі, Білорусії а також і досвіду України в сфері діяльності інститутів громадянського суспільства. У дискусії прийняла участь голова білоруського культурного товариства у Львові доцент Тамара Козак.
З великим зацікавленням аудиторія сприйняла дослідження еволюції відносин між Україною та Польщею на державному рівні та між громадянами обох країн за останні двадцять років. Власне увага др. габілітованого Ренати Дуди була зосереджена на вивченні та подоланні міфів в свідомості українців та поляків щодо один одного. В ході виступу було підкреслено, що незважаючи на відмінності історичного процесу державотворення, специфіку соціально-економічного розвитку обидвох країн, український та польські народи мають великий потенціал до зближення та спільного гармонійного розвитку через поєднання здобутків обидвох самобутніх культур.