Очільники МЗС ФРН та Франції Франк-Вальтер Штайнмаєр та Жан-Марк Еро на зустрічах з українськими політиками наголосили на важливості продовження реформ попри політичну кризу в Україні.
Міністри закордонних справ Німеччини та Франції Франк-Вальтер Штайнмаєр та Жан-Марк Еро у вівторок, 23 лютого, у Києві провели кілька зустрічей з українськими політиками та високопосадовцями. На переговорах порушувались теми політичної кризи в Україні та боротьби з корупцією.
Міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр заявив про велику стурбованість Європи через політичну ситуацію в Україні та застеріг Київ від припинення курсу реформ.
Курс реформ в Україні не повинен зупинитись. Про це у вівторок, 23 лютого, заявив міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр під час спільної прес-конференції з главами українського та французького МЗС Павлом Клімкіном та Жаном-Марком Еро. За словами керівника зовнішньополітичного відомства Німеччини, в Україні є “певна боротьба за правильний політичний курс”. “Ми дуже уважно стежимо за цією боротьбою. В Європі це викликає дуже значну стурбованість, адже перед Україною стоять великі виклики”, – наводить слова німецького міністра агенція “Інтерфакс-Україна”.
На тлі цього Штайнмаєр зазначив, що особливо велику тривогу Європи спричиняє той факт, що “ситуація в політиці України нагадує бурю”. В ЄС сподіваються, що країна не зійде з курсу реформ. “Реформи в Україні не повинні зупинятися. Країні потрібна як політична стабілізація, так і тривалі реформи”, – наголосив глава дипломатичного відомства ФРН.
Водночас німецький урядовець заявив, що очікує прориву під час наступної зустрічі у “нормандському форматі”, що має відбутися на початку березня в Парижі, задля прогресу в питанні врегулювання ситуації на Донбасі. “Я думаю, у нас будуть рішучі кроки, зроблені 3 березня”, – наголосив міністр.
“Від вашого просування на шляху боротьби з корупцією залежатиме введення безвізового режиму з ЄС. Те саме стосується і МВФ”, – заявив Жан-Марк Еро на зустрічі з головою партії “Батьківщина” Юлією Тимошенко, про що повідомляє сайт політсили. Керівниця фракції, що нещодавно вийшла з парламентської коаліції, закликала до формування нового уряду або ж, за неможливості цього, дострокових виборів до Верховної Ради.
У свою чергу, Штайнмаєр підкреслив: “Ми не говоримо Україні, на чолі з якими особами та яким чином рухатися вперед (…) Але усім нам потрібно керівництво держави, здатне до дій та рішень”. На прес-конференції із головою МЗС України Павлом Клімкіним він також наголосив на важливості продовження економічних реформ. Для цього, за його словами, повинен діяти “принцип нульової толерантності до корупції”.
Глава МЗС України Павло Клімкін, своєю чергою, заявив, що під час зустрічі з міністрами закордонних справ Німеччини та Франції сторони обговорили ситуацію на Донбасі та посилення міжнародної присутності задля підготовки до виборів на підконтрольній проросійським сепаратистам території. “Обговорили, як можна досягти безпеки(…) Яким чином можна посилити міжнародну присутність, міжнародний компонент задля того, щоб провести підготовку до виборів”, – наводить слова українського міністра агенція “Українські новини”.
Під час зустрічі зі спікером Володимиром Гройсманом французький та німецький дипломати заявили, що Євросоюз потребує чіткого сигналу від України, що реформи будуть продовжуватися, незважаючи на складну політичну ситуацію, повідомляє сайт парламенту. У відповідь голова Верховної Ради заявив, що запропонував провести круглий стіл за участі президента, прем’єр-міністра, фракцій парламенту та представників громадянського суспільства задля пошуку шляхів виходу з кризи.
Саме вона, за словами німецького МЗС, стала основною причиною візиту німецького та французького міністрів до Києва. Уранці в понеділок німецька Frankfurter Allgemeine Zeitung опубліковала статтю Штайнмаєра та Еро, де вони звернулися до представників української влади із закликом до негайних реформ і рішучої боротьби з корупцією.