Північноатлантична рада НАТО, що включає представників всіх 29 держав-членів разом з генсеком Єнсом Столтенбергом, у середу, 30 жовтня, розпочинає дводенний візит в Україну, під час якого відвідає Одесу та Київ.
Візит розпочався з Одеси, де Столтенберг і посли НАТО відвідають другу постійну протимінну групу НАТО – SNMCMG2, чотири кораблі якої вчора зайшли в одеський порт у рамках патрулювання в Чорному морі.
Генеральний секретар планує виступ перед курсантами Морської академії в Одесі.
Завтра, 31 жовтня, в Києві генсек НАТО головуватиме на засіданні Комісії Україна – НАТО за участю президента України Володимира Зеленського і виступить зі зверненням до Верховної Ради.
В рамках візиту Північноатлантична рада зустрінеться зі спікером парламенту Дмитром Разумковим, міністром закордонних справ Вадимом Пристайком та міністром оборони Андрієм Загороднюком.
Крім того, заступник генерального секретаря Мірча Джоане і посли НАТО також проведуть зустріч зі спікером та керівниками парламентських фракцій.
В середу, 30 жовтня, на прес-конференції в Одесі генсек альянсу Єнс Столтенберг на прес-конференції в Одесі заявив, що у відносинах НАТО і України буде запущена нова ініціатива, яка має об’єднати всі існуючі формати співпраці. Він зазначив, що це не перший перегляд підходів до співпраці з Україною. “У нас довгострокове партнерство з Україною, і час від часу ми його переглядаємо… У нас вже є річні національні програми, Комплексний пакет допомоги, Комісія Україна-НАТО, яка є важливим інструментом. Зараз ми запускаємо нову ініціативу, яка має на меті скоординувати і поєднати ці різні формати роботи, зробивши їх більш пов’язаними й узгодженими”, – заявив він.
Столтенберг нагадав про рішення альянсу, прийняте навесні, про надання Україні додаткової допомоги. “Тоді ми вирішили знову підвищити нашу співпрацю в різних сферах, і в основному – у питаннях, пов’язаних з Військово-морським флотом”, – пояснив він.

У свою чергу, віце-прем’єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба пояснив, чому Україна не подаватиме заявку на План дій щодо членства (ПДЧ) в НАТО. “Україна виходить з того, що заявка на отримання Плану дій щодо членства, представлена у 2008 році на саміті в Бухаресті, залишається в силі”, – сказав Кулеба.
За його словами, зараз Україні “непотрібно подавати якісь додаткові заявки”, а необхідно зосередитися на реформах, поглибленні взаємодії з альянсом і досягненні сумісності українських Збройних сил зі Збройними силами НАТО.
“У Києві ніякі заявки подаватися не будуть. Ми переконані, що питання ПДЧ має бути технічним, а не політичним”, – резюмував Кулеба.
Нагадаємо, 30-31 жовтня в Україну з візитом прибула Північноатлантична рада, до якої входять посли всіх 29 країн альянсу.